Δευτέρα 5 Μαΐου 2014

ΣΟΛΩΝ - TITORMOSDSA: 5 - 2 (ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΚΑΙ ΜΑΧΗΤΕΣ...)

Διεξήχθη, χθές, 4-5-2014, στο γήπεδο της Νηαρ Ηστ, στην Καισαριανή, το παιχνίδι της ομάδας μας με αντίπαλο αυτή του Σόλωνα για την έβδομη αγωνιστική του 6ου ομίλου του 30ου ΠΠΠΔΣ. Η ομάδα μας, με αρκετές ελλείψεις (Paretso, Palasko, Μίχος, Εργαλείο, Safas) αλλά και με αρκετούς από τους παρόντες με προβλήματα τραυματισμών, παρουσιάστηκε στο γήπεδο, προκειμένου να αποκομίσει ένα θετικό αποτέλεσμα στην προσπάθειά της για την κατάληψη της δεύτερη θέσης του ομίλου. Όσοι αγωνίστηκαν έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και αξίζουν συγχαρητηρίων, αφού τα προαναφερόμενα προβλήματα τραυματισμών αλλά και η αυθημερόν μετάβαση στην Αθήνα καθιστούσαν, εξ' αρχής, δύσκολο το εγχείρημα. Παρ' όλα αυτά η ομάδα μας στάθηκε αξιοπρεπώς στον αγωνιστικό χώρο παρά το γεγονός ότι γρήγορα βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυνατό σούτ έξω από την περιοχή, πίεσε και ισοφάρισε μετά από φοβερή ατομική ενέργεια του Κρόϊφ αλλά στη συνέχεια δέχθηκε δύο γκολ και έκλεισε το ημίχρονο με τη μείωση του σκορ σε 3-2, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ του flou, ο οποίος το κέρδισε κιόλας. Στο δεύτερο ημίχρονο, στα πρώτα λεπτά, ο διαιτητής αρνήθηκε καταφανέστατη περίπτωση κόκκινη κάρτας του αντιπάλου, όταν ο flou ανατράπηκε εκτός περιοχής και ενώ ο αντίπαλος ήταν τελευταίος παίκτης. Φάουλ φυσικά δε δόθηκε...Μετά από άτυχη στιγμή δεχθήκαμε και τέταρτο τέρμα και παρ' όλες τις προσπάθειές μας να ξαναμπούμε στο παιχνίδι, με δύο-τρείς κραυγαλέες ευκαιρίες για γκολ, δεν το καταφέραμε, ενώ στο τέλος δεχθήκαμε και πέμπτο τέρμα. Η εμφάνιση, με τις τόσες δυσκολίες και απέναντι σε μία ομάδα η οποία είναι από τα φαβορί του θεσμού, αποτελεί παρακαταθήκη για τα επόμενα που έρχονται σύντομα.

Υ.Γ. Ο βλάχος είναι σε ετοιμότητα...

Παρόντες: (Μουρτζιάπης) Petrigoal, Reyes, Kotro, Black, Basilo, Flou, Chris Tsam, Nick, Κρόϊφ, Yfas, Τilio (ενδεκάδα) Papatom, Paliou.

Γενικός Αρχηγός: Καμάτσο
Περήφανοι φίλαθλοι: καμεραμαν, κουνιάδος, Λίντα, Καππό
Περήφανος junior: reyes