Τετάρτη 26 Νοεμβρίου 2014

ΠΟΙΟ ΤΣΟΥ ΛΟΥ; ΕΛΑ KARAPAPA SPORTS ARENA ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΠΑΛΙΤΣΑ...

Νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα μας, στο τρίτο φιλικό με την ομάδα του Αστέρα Αγρινίου (ομάδα Β΄ κατηγορίας ΕΠΣΝΑ), σήμερα, στο προπονητικό κέντρο KARAPAPA SPORTS ARENA. Το τελικό αποτέλεσμα (4-3), προήλθε από ανατροπή, αφού η ομάδα μας στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου έχανε με 3-1. Το παιχνίδι είχε διάρκεια μίας ώρας (δύο 30λεπτα). Η ομάδα του Αστέρα προηγήθηκε στο σκoρ με 1-0 και η ισοφάριση προήλθε από τον Nick, μετά από εξαιρετική ασίστ του Yfa. Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η ομάδα του Αστέρα προηγήθηκε με 2-1 με εξαιρετικό σουτ από μακρινή απόσταση. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-1 αλλά από κει και μετά άρχισε η κατηφόρα για την ομάδα του Αστέρα, αφού σε είκοσι λεπτά η ομάδα μας σημείωσε τρία γκολ ενώ είχε και δύο χαμένες ευκαιρίες τετ-α-τετ με τον Reyes (βάλτο αγόρι μου...σκέψου να ήσουν σε γεμάτη Τούμπα και να το έχανες...). Τα γκολ σημείωσαν ο Νick, το 3-2 με σουτ έξω από την περιοχή, ο ίδιος με κοντινό πλασέ μετά από σέντρα του Yfa και αφού είχε προηγηθεί ωραία ενέργεια απ' αυτόν (Yfa) στη γραμμή του πλαγίου και το 4-3, ο Yfas με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Nick. Όσοι έπαιξαν έδωσαν όλες τις δυνάμεις, προκειμένου να αντιμετωπίσουν μία ομάδα, η οποία πρωταγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας ΕΠΣΝΑ, με νέους και γρήγορους παίκτες και αφού υπολογισθεί το γεγονός ότι η ομάδα μας κατέβηκε με σημαντικές ελλείψεις και περιορισμένες επιλογές, αφού πολλοί από τους παίκτες δεν εμφανίστηκαν στο γήπεδο... με σημαντικότερη την απουσία του τερματοφύλακα. Τα φιλικά δε γίνονται για τους αντιπάλους αλλά για εμάς. Αν είναι να συμπληρώνουμε με το ζόρι ενδεκάδα να μην τα κανονίζουμε...

Παρόντες: Υπό δοκιμή τερματοφύλακας, Μπάμπης Flou, Stouras, Paliou, Kotro (Chris Tsam), Black, Makelele, Yfas, Nick, Reyes, Pavarotti (Καμάτσο)

Υ.Γ Μορφή ο Καμάτσο!!! Ντρίπλα για σεμινάριο...