Τετάρτη 30 Δεκεμβρίου 2015

ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΡΗ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ - TITORMOSDSA: 6-5 (Boxing day score...)

Με ήττα και με σκορ Αγγλίας, boxing day εξάλλου, έκλεισε η πετυχημένη χρονιά 2015 για την ομάδα μας. Το φιλικό απέναντι στους παλαίμαχους του Άρη Αιτωλικού ήταν μία καλή πρόβα, παρά τις ελλείψεις (palasko, petrigoal, chris tsam, papatom, flou, paretso, paliou, basilo), εν' όψει της έναρξης του πρωταθλήματος (16/1) με την ομάδα των Γιαννιτσών. Η ομάδα μας παρουσιάσθηκε πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο, όπου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε να πετύχει τέσσερα τέρματα, όλα ο yfas και να προηγηθεί στο ημίχρονο με 1-4. Στο δεύτερο ημίχρονο, λίγο η κούραση, λίγο το γεγονός ότι υπήρχε μόνο μία αλλαγή, λίγο η ποιότητα των αντιπάλων αλλά κυρίως το γεγονός ότι άρχισαν να κάθονται βαριά τα των Χριστουγέννων (γουρουνόπουλα και διάφορα κρεατικά...), οι αντίπαλοι κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι και να χάσουμε με σκορ 6-5. Και το πέμπτο γκολ της ομάδας ο yfas, ο οποίος κατέγραψε μοναδικό ρεκόρ επίτευξης τερμάτων στην ιστορία του συλλόγου και όπως γίνεται αντιληπτό, μετά απ' αυτό, γυρίζει στη θέση του...

Παρόντες: Tamarel, Reyes, Makelele, Black, Kotro, Εργαλείο, Κρόϊφ, Safas, Καρτούν, KillNick των φιλικών, Yfas (ενδεκάδα) Μπάμπης ο φλου

Υ.Γ. Yfa, καταλαβαίνεις ποιά είναι η θέση σου...