TITORMOS - SOLON
PostGame Analysis
By Kotro

"ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ".

'Επεσε η ομάδα μας στις 19.2.2018 (Καθαρά Δευτέρα) αγωνιζόμενη στα πλαίσια της φάσης των "8" του 3ου Πανελλήνιου Κυπέλλου δικηγορικών Συλλόγων με την πρωταθλήτρια και άκρως επαγγελματική ομάδα του ΣΟΛΩΝΑ, όχι όμως ηρωικά αλλά όχι και με κατεβασμένα τα χέρια άλλα ουσιαστικά προδοθείσα από τα παιδαριώδη λάθη ειδικότερα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης που είχαν σαν αποτέλεσμα το σκορ να έχει διαμορφωθεί στο δέκατο λεπτό της αναμέτρησης σε 0-2 υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας. Και σαν να μην έφθανε αυτό, ένα επίσης φθηνό τρίτο γκολ της έκοψε τα φτερά αφού με πληγωμένη την ψυχολογία ήταν αδύνατο να καταθέσει αυτό που ενδεχομένως μπορούσε να καταθέσει στο πλαστικό τερέν του EMILEON. Με σκορ λοιπόν 0-3 σε βάρος της η ομάδα μας ήταν εκ των πραγμάτων αδύνατο να αντιτάξει ότι μπορούσε να αντιτάξει, με δεδομένο μάλιστα ότι και τα πόδια των παικτών της ομάδας μας βάραιναν και η πεσμένη από το σκορ ψυχολογία, τα εύκολα γκολ που δέχθηκε η ομάδα μας και η αγωνιστική απραξία πολλών μηνών, ένας σημαντικός παράγοντας που δεν πρέπει να αγνοηθεί και θα πρέπει να προβληματίσει και που ουσιαστικά στερεί από την ομάδα την ευχέρεια να δείξει τις όποιες δυνατότητες έχει. Το δεύτερο ημίχρονο έμοιαζε περισσότερο με τυπική διαδικασία αφού το σκορ έγινε 0-4 στα πρώτα λεπτά της επανάληψης. Οι όποιες πρωτοβουλίες κατοχής και διατήρησης της μπάλας εκ μέρους της ομάδας μας και κάποιες καλοί συνδυασμοί δεν είχαν αντίκρυσμα, αφού προς το τέλος του αγώνα το σκορ και ο αγώνας ολοκληρώθηκε με το εκκωφαντικό και δίκαιο 0-5 υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας και η σεμνή αλλά οδυνηρή τελετή έλαβε τέλος. ΕΠΕΣΕ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ προχθές με αντίπαλο τον ακαταμάχητο και λειτουργούντα στα πρότυπα επαγγελματικής ομάδας Σόλωνα, πράγμα που επιτρέπεται να γίνει, ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ, γιατί οι υποχρεώσεις για τους αγώνες του πρωταθλήματος ξεκινάνε και θα πρέπει το γεγονός αυτό να αφυπνίσει όλα τα μέλη της ομάδας έτσι ώστε να ξυπνήσει ο ποδοσφαιρικός εγωισμός όλων προκειμένου η ομάδα να δείξει αυτό που μπορεί να δείξει.
Για την ιστορία, η 11άδα ήταν: Ταμαρέλ, Μακελελέ, black (46’ Reyes), Εργαλείο (55’ Σάφα), Βασιλό (75’ Βασιλείου), Τσάμης, Υφας, Τήλι, Κοτρό, Κρόιφ, Ζαχαρό.