Πέμπτη 17 Απριλίου 2014

ΑΚΑΤΟΝΟΜΑΣΤΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ - TITORMOSDSA: 3 - 2 (και οι 11 ήταν υπέροχοι...)

Με μόλις 11 παίκτες στη σύνθεσή της, η ομάδα μας αντιμετώπισε την Μ. Τρίτη, 15-4-2014, στο Δημοτικό γήπεδο Παναιτωλίου, τον πρωταθλητή Β΄κατηγορίας ΕΠΣΝΑ, Ακατονόμαστο Παναιτωλίου, σε φιλικό παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε καλά στον αγωνιστικό χώρο, προσπάθησε να κλείσει τους χώρους, τα κατάφερε στα 20 πρώτα λεπτά αλλά αρκούσε ένα δεκάλεπτο έλλειψης αυτοσυγκέντρωσης για να δεχθεί τρία μαζεμένα γκόλ και να κλείσει το ημίχρονο με σκορ 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο, το πρόσωπο της ομάδας μας ήταν εντελώς διαφορετικό. Με σωστή αμυντική τακτική αλλά και επιθετική ανάπτυξη κατάφερε να επιτύχει δύο τέρματα και να χάσει ευκαιρίες για περισσότερα γκολ. Η μείωση του σκορ έγινε από κεφαλιά του black, σε χτύπημα κόρνερ και το 3-2, πάλι από τον black, με εύστοχο χτύπημα πέναλτυ, σε ανατροπή του γκατούζο. Όσοι αγωνίστηκαν ήταν υπέροχοι, κατάφεραν απέναντι σε ομάδα Α΄ κατηγορίας να αποδώσουν ωραίο ποδόσφαιρο, ενώ δεν πρέπει να παραλείψουμε να αναφέρουμε τη σημαντική βοήθεια των pavarotti και γκατούζο, οι οποίοι κάλυψαν τις πολλές απουσίες της ομάδας μας (paretso, flou, palasko, papatom, safas, paliou, μίχος, tilio, κρόϊφ).

Παρόντες: Petrigoal, Basilo, Black, Reyes, Εργαλείο, Kotro, Pavarotti, Chris Tsam, Nick, Yfas, Γκατούζο.