Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου 2014

TITORMOSDSA - ΠΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ: 4 - 4 (ΣΤΑΣΗ PARETSO)

Με τη σοφή κίνηση του κόουτς Μουρτζιάπη, ο οποίος στο παιχνίδι με τον Αριστοτέλη, στα τελικά του Ρεθύμνου, είχε γυρίσει, αναγκαστικά, τον Paretso, στη θέση του στόπερ, κίνηση η οποία του βγήκε και η οποία ανέδειξε στην πορεία τον Paretso, ως βράχο της άμυνας, θα πορεύεται η ομάδα τα επόμενα χρόνια. Παιχνίδι με παιχνίδι αναδεικνύει τις πλούσιες αρετές του στα αμυντικά του καθήκοντα και η ομάδα μπορεί να βασίζεται στην παρουσία του στα μετόπισθεν. Στα αγωνιστικά, διεξήχθη σήμερα, 19-2-2014, το φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας με την ομάδα του ΠΑΟ Αγρινίου, την οποία προπονεί ο basilo και με την οποία αναδειχθήκαμε ισόπαλοι 4-4. Στο πρώτο ημίχρονο και με δεδομένες τις απουσίες (kotro, basilo, reyes, flou), οι οποίες στοίχησαν στην ομοιογένεια της ομάδας, ο αντίπαλος ήταν καλύτερος, δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ, ενώ η ομάδα μας περιορίστηκε βασικά, σε αμυντικό παιχνίδι, προσπαθώντας να αντέξει την πίεση. Ο ΠΑΟ προηγήθηκε στο σκορ ενώ η ομάδα μας είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με εκτέλεση πέναλτυ του Nick, το οποίο κέρδισε ο Κρόϊφ, αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας. Σα να μην έφτανε αυτό, ένα τραγικό λάθος του black, κακή εκτίμηση της μπάλας, έδωσε τη δυνατότητα στους αντιπάλους να σκοράρουν, προς το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο αντίπαλος πραγματοποίησε πολλές αλλαγές, οι οποίες στοίχησαν στην ομοιογένειά του, γεγονός το οποίο εκμεταλλεύθηκε η ομάδα μας και αρχικά μείωσε με εκτέλεση πέναλτυ του Nick, το οποίο κέρδισε ο yfas, ισοφάρισε με γκόλ του Κρόϊφ, πέρασε μπροστά στο σκορ πάλι με τον Nick και ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 4-2 με γκολ του black. H χαλάρωση που επικράτησε στα τελευταία λεπτά αλλά και η παρουσία του petri4goal, έδωσαν τη δυνατότητα στον αντίπαλο να ισοφαρίσει και να επέλθει το τελικό 4-4. Συμπερασματικά, ήταν ένα καλό τεστ για την ομάδα μας, στο μεσοδιάστημα των αγώνων του πρωταθλήματος, το οποίο είχε ως στόχο την αγωνιστική ετοιμότητα της ομάδας.

Υ.Γ. Οι παλιές αγάπες δεν ξεχνιούνται...

Παρόντες: Petri4goal, Palasko, Paretso, Black, Papatom, Δέκα άμπαλο, Eργαλείο, Nτε μπουρ, Nick, Κρoϊφ, Chris Tsam (ενδεκάδα) Basilo, Yfas, Paliou