Τετάρτη 20 Μαρτίου 2013

ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΦΙΛΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ 20-3-2013

Σε μία ηλιόλουστη ατμόσφαιρα, διεξήχθη σήμερα το φιλικό της ομάδας μας με ομάδα επιλέκτων της πόλης, στις προπονητικές εγκαταστάσεις του Παναιτωλικού μας, στο EMILEON. Το παιχνίδι είχε διάρκεια δύο σαραντάλεπτα και παίχθηκε όμορφο ποδόσφαιρο εκατέρωθεν. Η ομάδα, παρά τις απουσίες της (Flou, Safas, Palasko, killNick), εμφάνισε πολύ καλά στοιχεία, τόσο στον αμυντικό τομέα, όπου δε δέχθηκε τέρμα (α ρε Petrigoal χαρές απόψε, μετά από χρόνια...), όσο και στον επιθετικό τομέα όπου δημιούργησε πολλές φάσεις (μοιραίος ο Reyes...) και πέτυχε δύο τέρματα. Μέχρι το 70΄, το παιχνίδι ήταν ισόπαλο, οπότε η αντίπαλη ομάδα κέρδισε πέναλτυ (παράβαση: ποιός άλλος, ο black, συνέχισε την παράδοση...), το οποίο το έχασε, ενώ δύο λεπτά αργότερα μετά από ωραίο ασίστ του Paretso (για ασίστ καλός είσαι...), o Yfas το κάρφωσε στο πλεκτό κάνοντας το 1-0. Σα να μην έφθανε αυτό και, ενώ το παιχνίδι φαίνονταν ότι θα έληγε με αυτό το σκορ, στο τελευταίο λεπτό, πάλι από ασίστ του Paretso (είπαμε για ασίστ καλός είσαι...), ο διακαώς επιθυμών να παίξει σέντερ φορ, black, έκανε το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Συμπεράσματα: 1ον) Η άμυνα για πρώτη φορά μετά από ??? χρόνια, ???μήνες, ???μέρες, δε δέχθηκε τέρμα...
2ον) Η επίθεση, παρά την καλή της εμφάνιση, θέλει τα κιλά της...
3ον) Reyes, βάλε ένα γκολ επιτέλους, μας κάνει παράπονα ο Pablo...