Κυριακή 7 Απριλίου 2013

ΑΓΡΙΝΙΟ - ΡΟΔΟΠΗ: 2-0 α.α. - ΦΙΛΙΚΟ

Αφού οι συνάδελφοι από την Κομοτηνή δεν προσήλθαν στο γήπεδο για την τέλεση του μεταξύ μας αγώνα, η διοίκηση, μετά από αστραπιαίες κινήσεις (τέτοια οργάνωση...), έκλεισε φιλικό παιχνίδι με τους περσινούς φιναλίστ του πρωταθλήματος Επιχειρήσεων, την ομάδα των Ιατρικών Επισκεπτών. Το παιχνίδι διεξήχθη κάτω από άριστο κλίμα μεταξύ των δύο ομάδων αλλά και σε κλίμα ευφορίας, λόγω της πρόκρισης της ομάδας στα τελικά του Ρεθύμνου. Μετά από ένα αναγνωριστικό διάστημα, η ομάδα άρχισε να ξεδιπλώνει τις αρετές της στο γήπεδο και προηγήθηκε με τον Yfa, ο οποίος είχε και δοκάρι προ του γκολ. Το δεύτερο γκολ προήλθε μετά από ωραία ατομική ενέργεια του Paretso και εξίσου ωραίο τελείωμα, με το οποίο έκλεισε και το ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ ανέβασε ο Paretso, ενώ το 4-0 έγινε από αυτογκολ των αντιπάλων. Το τελικό 5-0 έγραψε ο Yfas, ενώ το καλύτερο γκολ, το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάϊντ (αισχρή διαιτησία...) πέτυχε ο Paliou, σε μία φάση κατά την οποία η εναλλαγή της μπάλας θύμισε Μπάρτσα. Το συμπέρασμα είναι ότι η ομάδα πλέον δένει όλο και περισσότερο, o Petrigoal δεν τρώει goal και κάτι πρέπει να γίνει με την επίθεση...
Mετά τον αγώνα, στα αποδυτήρια, άνοιξαν οι σαμπάνιες για την πρόκριση στα τελικά!!!

ΡΕΘΥΜΝΟ: ΕΡΧΟΜΑΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

ΣΥΝΘΕΣΗ: Petrigoal, Palasko, Reyes, Stouras, Koli, Flou, Basilo, Kotro, Yfas, KillNick, Paretso.
ΑΛΛΑΓΕΣ: Tsam, Paliou, PapaTom, Black.