Πέμπτη 3 Οκτωβρίου 2013

ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ - ............ : 3 - 0

Διεξήχθη το μεσημέρι στο ΕΜΙΛΕΟΝ, το αναβληθέν παιχνίδι της πρώτης αγωνιστικής μεταξύ της ομάδας μας και αυτής της Αστυνομίας. Όπως γίνεται αντιληπτό και από τον τίτλο του ρεπορτάζ, η ομάδα μας, απλά, δεν υπήρχε. Δικαιολογίες υπάρχουν πολλές και είναι βάσιμες: απουσίες βασικών παικτών (Flou, Palasko, Koli, Papatom, Μπουσμπου,), πρώτο παιχνίδι μετά από πολύ καιρό και απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα, ελλιπής προετοιμασία, μέχρι και η αργία της ημέρας. Παρ' όλα τα ανωτέρω, τα οποία μπορούν να προταθούν ως αιτίες για την εμφάνιση, οι παρόντες έδειξαν ότι χρειάζονται αρκετό χρόνο και δουλειά προκειμένου να βρεθούν σε επιθυμητά επίπεδα απόδοσης. Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα της Αστυνομίας να έχει καλύτερα πατήματα στο γήπεδο, τα οποία διατήρησε καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ η δική μας ομάδα ψάχνονταν, γενικώς. Το σκoρ του πρώτου ημιχρόνου ήταν 2-0, με δύο γκολ πανομοιότυπα, τα οποία θύμισαν ωραίες στιγμές που ζήσαμε πριν δύο εβδομάδες, όταν η Παρί τα πετύχαινε εναντίον του ακατονόμαστου, ήτοι δύο γκολ από κόρνερ. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε με διάθεση να δημιουργήσει κάτι αξιόλογο, στο πρώτο δεκάλεπτο, προσπάθησε και έκανε φάσεις αλλά ήρθε το τρίτο γκολ, το οποίο έσβησε κάθε ελπίδα για ο,τιδήποτε. Η αντίπαλη ομάδα έδειξε πολύ καλό σύνολο, με σωστές θέσεις στο γήπεδο, καλή κυκλοφορία της μπάλας, έπαιξε απλό ποδόσφαιρο και έτσι κέρδισε. Για εμάς το παιχνίδι ήταν ένα καλό μάθημα προκειμένου να αρχίσουμε να διορθώνουμε τις αδυναμίες μας, να βρισκόμαστε ως ομάδα στο γήπεδο και πάνω απ' όλα να παίζουμε απλό και ουσιαστικό ποδόσφαιρο, πράγματα τα οποία τα πετυχαίνεις μέσα από τη διαρκή δουλειά, δηλαδή την προπόνηση.

Παρόντες: Petrigoal, Reyes, Black, Paretso, Εργαλείο, Basilo, Kotro, Tsam, Κίτσος, Yfas, KillNck, Siatrapan, Safas.