Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2013

ΤΙΤΟΡΜΟΣ - TITORMOSDSA: 3 - 2

Όταν ξεκινάς έναν αγώνα με δύο αρνητικές προϋποθέσεις είναι λογικό να μη μπορείς να τον κερδίσεις ό,τι κι αν επιστρατεύσεις. Για να γίνει σαφές το ανωτέρω, χθές στον αγώνα με τον Τίτορμο (διαιτητές), οι αρνητικές συγκυρίες ήταν: α) η κίτρινη τρισκατάρατη στολή, η οποία πλέον πρέπει να αποσυρθεί και β) η διαιτησία, η οποία έκανε τα πάντα προκειμένου να σταματάει κάθε επιθετική προσπάθεια για γκολ (τα σημαιάκια των εποπτών συνεχώς ανεβασμένα, ο δε διαιτητής νόμιζε ότι διαιτήτευε αγώνα Τσου Λου)... Στα αγωνιστικά, η ομάδα παρατάχθηκε με δύο σοβαρές απουσίες σε σχέση με τους προηγούμενους αγώνες (PALASKO, CHRIS TSAM), αλλά, παρ' όλα αυτά, στάθηκε, σε μεγάλο βαθμό, καλά μέσα στο γήπεδο. Στο πρώτο ημίχρονο, υπήρχε μία νευρικότητα στις επιθετικές προσπάθειες και σε συνδυασμό με το γεγονός ότι η άμυνά μας έπαιζε ψηλά, έδωσε τη δυνατότητα στον αντίπαλο να δημιουργήσει φάσεις και να προηγηθεί στο σκορ με κοντινό πλασέ στο ύψος της μικρής περιοχής. Από πλευράς μας δημιουργήθηκαν ευκαιρίες, αλλά μία η νευρικότητα, μία η αστοχία δεν έφεραν το αποτέλεσμα. Στο δεύτερο ημίχρονο, στο πρώτο εικοσάλεπτο, η ομάδα απέδωσε πολύ ωραίο ποδόσφαιρο, έκλεισε τον αντίπαλο στα καρέ, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες για γκολ, πίεσε και κατάφερε να ισοφαρίσει με κοντινή προβολή του Safa, ο οποίος πρόλαβε την έξοδο του τερματοφύλακα, μετά από πάσα του Κρόϊφ. Από το σημείο αυτό και μετά, μέσα σε ένα τρίλεπτο, υπήρξε μπλακ-άουτ, στις δύο και μοναδικές φάσεις που δημιούργησε ο αντίπαλος στο β΄ ημίχρονο και προηγήθηκε με 3-1, με δύο γκολ-δωρεές. Προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε και το μόνο που καταφέραμε ήταν η μείωση του σκορ σε 3-2 από τον Yfa, στο τέλος του παιχνιδιού. Για τη διαιτησία τα είπαμε, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ, τη στιγμή μάλιστα που είχε να κάνει με συναδέλφους της διαιτητές. Η ΣΤΟΛΗ ΑΠΟΣΥΡΕΤΑΙ. Εμείς πρέπει να βελτιώσουμε τα λάθη μας, μέσω των προπονήσεων, να παρουσιαζόμαστε σοβαροί καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και να είμαστε πιο αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια. ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ
Παρόντες: Petrigoal, Reyes, Paretso, δέκα άμπαλο, Papatom, Basilo, Kotro, Κρόϊφ, Yfas, KillNck, Safas, (ενδεκάδα), καρδιολόγος Paliou, Κίτσος, siatrajunior.