Τρίτη, 17 Μαΐου 2016

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ by Roido

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Α΄  ΟΜΙΛΟΣ 


1η   ΑΓΩΝ.
6η    ΑΓΩΝ.



ΝΟΜΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ
2-7
0-4
Δ.Σ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ – Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
1-1
1-5
ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – ΡΕΠΟ





2η   ΑΓΩΝ.
7η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟΜΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
1-1

SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ – ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
2-5
1-1
Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΡΕΠΟ





3η    ΑΓΩΝ.
8η   ΑΓΩΝ.



ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
6-1

ΝΟΜΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
2-1

SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ – ΡΕΠΟ





4η    ΑΓΩΝ.
9η    ΑΓΩΝ.



ΝΟΜΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
1-5

Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ
1-2

Δ.Σ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΡΕΠΟ





5η    ΑΓΩΝ.
10η   ΑΓΩΝ.



SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
2-1

ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
3-0

ΝΟΜΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΡΕΠΟ



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΥ

Α/Α
ΟΜΑΔΑ
ΑΓΩΝΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
ΝΙΚΕΣ
ΙΣΟΠΑΛ.
ΗΤΤΕΣ








1
ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
5
13
20-5
4
1
0
2
SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ
6
13
18-10
4
1
1
3
ΝΟΜΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
5
4
6-18
1
1
3
4
Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
5
4
8-9
1
1
3
5
Δ.Σ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
5
2
5-15
0
2
3
6









ΤΡΙΤΟΣ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΠΡΩΤΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΟ
ΣΥΝΟΛΟ
ΑΓΩΝΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ
 ΒΑΘΜΩΝ
ΤΕΡΜΑΤΑ ΜΕ 1Ο , 2Ο ΚΑΙ 4Ο







ΝΟΜΟΣ ΑΘΗΝ
0
0
3
4
3
5-17

ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ

      Στασιμότητα παρατηρείται στον όμιλο αυτό αφού εκκρεμούν οι τρεις τελευταίες αγωνιστικές αλλά ακόμα και αγώνας από την έβδομη αγωνιστική, πλην όμως η οργανωτική επιτροπή δεν φαίνεται να δείχνει την ίδια ευαισθησία που έδειξε στον όμιλο του Αγρινίου, υποχρεώνοντας, με τον τρόπο της, την ομάδα του Αγρινίου  να μην κατέβει στα Τρίκαλα χάνοντας τον αγώνα στα χαρτιά.
      Κατά τα άλλα ουσιαστικά έχουν ξεκαθαρίσει οι δύο πρώτες θέσεις με τον ΣΟΛΩΝΑ και την ομάδα των SUI GENERIS να καταλαμβάνουν αυτές αφού για να προκύψει κάτι διαφορετικό θα πρέπει να έρθουν τα πάνω – κάτω. Απομένει μόνο να πάρουν από έναν  βαθμό στα επόμενα παιχνίδια προκειμένου να  τσεκάρουν και τυπικά την παρουσία τους στην τελική φάση.



































ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Β΄  ΟΜΙΛΟΣ 


1η   ΑΓΩΝ.
6η    ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
0-5
0-5
Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ
2-0 λ.μ.
2-0 α.α.
ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – ΡΕΠΟ





2η   ΑΓΩΝ.
7η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – Δ.Σ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
5-1
1-2
ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
2-2
2-0
Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ – ΡΕΠΟ





3η    ΑΓΩΝ.
8η   ΑΓΩΝ.



ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
0-0
2-2
Δ.Σ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ
2-0 λ.μ.
2-0 α.α.
ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΡΕΠΟ





4η    ΑΓΩΝ.
9η    ΑΓΩΝ.



ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
2-0

Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ – ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
0-2 λ.μ.
0-2 α.α.
Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΡΕΠΟ





5η    ΑΓΩΝ.
10η   ΑΓΩΝ.



ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
4-2

Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ – ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
0-2 α.α.

Δ.Σ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΡΕΠΟ



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΥ

Α/Α
ΟΜΑΔΑ
ΑΓΩΝΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
ΝΙΚΕΣ
ΙΣΟΠΑΛ.
ΗΤΤΕΣ








1
ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
7
19
22-4
6
1
0
2
Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
7
11
14-9
3
2
2
3
ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
6
9
8-6
2
3
1
4
Δ.Σ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
7
9
7-18
3
0
4
5
Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ
7
-3
0-14
0
0
7
6








ΤΡΙΤΟΣ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΠΡΩΤΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΟ
ΣΥΝΟΛΟ ΑΓΩΝΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ ΒΑΘΜΩΝ
ΤΕΡΜΑΤΑ ΜΕ 1Ο , 2Ο ΚΑΙ 4Ο







ΔΡΑΚΩΝ
1
2
3
5
6
6-6

Σ.Σ.: 1) Όπου λ.μ. = λόγω μηδενισμού.
                Όπου α.α. = άνευ αγώνος
2) Η ομάδα του Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα με απόφαση της Οργανωτικής Επιτροπής, σύμφωνα με το άρθρο 7 του Κανονισμού του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Δικηγορικών Συλλόγων, κατόπιν ενστάσεως του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ  ΑΘΗΝΩΝ για  αντικανονική συμμετοχή ποδοσφαιριστή της στον μεταξύ τους αγώνα, ο οποίος είχε αγωνιστεί και στους προηγούμενους αγώνες της ομάδας του Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ, για τον οποίο εκδόθηκε δελτίο αθλητικής ιδιότητας  μετά από δόλια ενέργεια, όπως κρίθηκε από την Οργανωτική Επιτροπή.
Έτσι χάνει όλους τους αγώνες που είχε παίξει μέχρι τότε με σκορ 0-2 (άρθρα 7 και 20 του Κανονισμού) κι επιπλέον της αφαιρείται και 1 βαθμός για κάθε αγώνα που συμμετείχε ο ποδοσφαιριστής.
Επίσης όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια της από την αγωνιστική που αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα μέχρι το τέλος των αγώνων του ομίλου κατακυρώνονται στους αντιπάλους της με σκορ 2-0.















ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ

      Και στον όμιλο αυτό φαίνεται να έχει ξεκαθαρίσει η κατάσταση  αφού μετά την ισοπαλία που πήρε την προηγούμενη εβδομάδα ο ΔΡΑΚΩΝ στην έδρα της ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ κρατάει την τύχη στα χέρια του αφού εάν περάσει με νίκη από την έδρα της ΤΡΙΠΟΛΗΣ, που είναι και το πιο πιθανό, θα πάρει τη δεύτερη θέση του ομίλου και την πρόκριση στα τελικά. Πάντως στην Τρίπολη στραβοπάτησε η άλλη διεκδικήτρια της δεύτερης θέσης, η ΚΑΛΑΜΑΤΑ, αφού εάν είχε κερδίσει εκεί θα είχε ακόμη πιθανότητες πρόκρισης μιας και την τελευταία αγωνιστική αγωνίζεται στην έδρα της με τον ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ.




















ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Γ΄  ΟΜΙΛΟΣ 


1η   ΑΓΩΝ.
6η    ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ
5-0
5-1
Δ.Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ – Δ.Σ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
3-3
1-6
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ – Δ.Σ. ΞΑΝΘΗΣ
2-0
0-1



2η   ΑΓΩΝ.
7η   ΑΓΩΝ.



ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ – Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
1-0
1-1
Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ – Δ.Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ
5-1
1-1
Δ.Σ. ΞΑΝΘΗΣ – Δ.Σ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
2-1
4-2



3η    ΑΓΩΝ.
8η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
0-4

Δ.Σ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ
5-1

Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Δ.Σ. ΞΑΝΘΗΣ
3-1




4η    ΑΓΩΝ.
9η    ΑΓΩΝ.



ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ – Δ.Σ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
2-1

Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – Δ.Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ
5-0

Δ.Σ. ΞΑΝΘΗΣ – Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ
6-1




5η    ΑΓΩΝ.
10η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
1-1

Δ.Σ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
0-1

Δ.Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ – Δ.Σ. ΞΑΝΘΗΣ
1-6


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Γ΄ ΟΜΙΛΟΥ

Α/Α
ΟΜΑΔΑ
ΑΓΩΝΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
ΝΙΚΕΣ
ΙΣΟΠΑΛ.
ΗΤΤΕΣ








1
Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
7
16
20-4
5
1
1
2
Δ.Σ. ΞΑΝΘΗΣ
7
15
20-10
5
0
2
3
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
7
14
11-4
4
2
1
4
Δ.Σ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
7
7
18-14
2
1
4
5
Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ
7
5
10-24
1
2
4
6
Δ.Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ
7
2
7-30
0
2
5










ΤΡΙΤΟΣ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΠΡΩΤΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΟ
ΣΥΝΟΛΟ
ΑΓΩΝΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ ΒΑΘΜΩΝ
ΤΕΡΜΑΤΑ ΜΕ 1Ο , 2Ο ΚΑΙ 4Ο







ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
4
3
3
5
10
6-3

ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ

      Σας είχαμε γράψει  σε προηγούμενα σχόλια για τον όμιλο «μην υποτιμάτε την καρδιά του πολυνίκη του θεσμού»  του ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ και πράγματι η ομάδα της Θεσσαλονίκης μας δικαίωσε κι αφού κατάφερε να ξεπεράσει την ήττα της προηγούμενης εβδομάδας στην Ξάνθη απέσπασε ισοπαλία στην πολύ δυνατή έδρα της ομάδας των ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ κι έτσι ορίζει τώρα την τύχη της αφού έχει δύο θεωρητικά εύκολα παιχνίδια στην έδρα της (με ΚΟΖΑΝΗ και ΚΑΒΑΛΑ) κι ένα εκτός έδρας στην δύσκολη έδρα της ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ. Αν περάσει από εκεί η μία θέση για τα τελικά είναι δική της.
     Όμως μετά τη  νέα νίκη της ΞΑΝΘΗΣ αυτή τη φορά στην Κατερίνη, όλα πλέον είναι ρευστά στον όμιλο αυτό, κι όπως είναι κατανοητό, το παιχνίδι της επόμενης αγωνιστικής  ανάμεσα σε ΞΑΝΘΗ και ΙΩΑΝΝΙΝΑ θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό τουλάχιστον μία από τις δύο πρώτες θέσεις. Εάν τα ΙΩΑΝΝΙΝΑ  καταφέρουν να μην χάσουν τότε καπαρώνουν τη μία θέση κι η ΞΑΝΘΗ θα αναμένει την εξέλιξη του αγώνα της προτελευταίας αγωνιστικής ανάμεσα σε ΚΑΤΕΡΙΝΗ και ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ για να δει αν θα πάει απευθείας στα τελικά ή θα περιμένει μήπως περάσει ως καλύτερος τρίτος. Το αντίστροφο βέβαια θα συμβεί σε περίπτωση νίκης της ΞΑΝΘΗΣ. Το αβαντάζ του ομίλου αυτού είναι ότι, με την ανοχή του διοργανωτή συλλόγου, υπολείπεται κατά μία αγωνιστική από τον όμιλο των ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΒΟΛΟΥ – ΑΓΡΙΝΙΟΥ κι έτσι θα μπορούν οι ομάδες του να κάνουν με μεγαλύτερη ευκολία τους σχετικούς υπολογισμούς.























ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Δ΄  ΟΜΙΛΟΣ 


1η   ΑΓΩΝ.
6η    ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – Δ.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
3-1
2-1
Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ – Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ
3-1
3-1
Δ.Σ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
1-5
2-4



2η   ΑΓΩΝ.
7η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
0-1
3-5
Δ.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ
1-2
0-6
Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ – Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ
3-0
0-2 α.α.



3η    ΑΓΩΝ.
8η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ – Δ.Σ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
5-1
4-0
Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ – Δ.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
0-2
0-2 α.α.
Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
2-0
0-2 α.α.



4η    ΑΓΩΝ.
9η    ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ
2-0 α.α.

Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ
0-1

Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ – Δ.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
4-0




5η    ΑΓΩΝ.
10η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – Δ.Σ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
5-0

Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ – Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
0-2

Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ – Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
4-5


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Δ΄ ΟΜΙΛΟΥ

Α/Α
ΟΜΑΔΑ
ΑΓΩΝΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
ΝΙΚΕΣ
ΙΣΟΠΑΛ.
ΗΤΤΕΣ








1
Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
8
21
25-9
7
0
1
2
Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ
8
21
28-9
7
0
1
3
Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
8
18
15-8
6
0
2
4
Δ.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
8
9
12-17
3
0
5
5
Δ.Σ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
8
3
9-29
1
0
7
6
Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ
8
0
2-19
0
0
8










ΤΡΙΤΟΣ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΠΡΩΤΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΟ
ΣΥΝΟΛΟ ΑΓΩΝΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ ΒΑΘΜΩΝ
ΤΕΡΜΑΤΑ ΜΕ 1Ο , 2Ο ΚΑΙ 4Ο







ΑΓΡΙΝΙΟ
3
0
6
5
9
7-5

Σ.Σ.:  1)  Όπου α.α. = άνευ αγώνος
2) Η ομάδα  του Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ αγωνίσθηκε σε πέντε παιχνίδια και στη συνέχεια παραιτήθηκε των υπολοίπων αγώνων της.

























ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ

      Στον τέταρτο όμιλο και σ’ ένα από τα ντέρμπυ που θα έκριναν τις δύο πρώτες θέσεις, η ομάδα των Τρικάλων κατήγαγε περιφανή θρίαμβο επί της ομάδος του Αγρινίου κερδίζοντάς την με σκορ 2-0 άνευ αγώνος, με την ευγενική χορηγία της Οργανωτικής Επιτροπής η οποία, εντελώς ανεξήγητα και τηρώντας άτεγκτη στάση απέναντι στο Αγρίνιο, αρνήθηκε και να αλλάξει την ημέρα του αγώνα (από Σάββατο σε Κυριακή  ή Δευτέρα – όπως άλλωστε είχε γίνει στο Αγρίνιο για να εξυπηρετηθεί η ομάδα των ΤΡΙΚΑΛΩΝ)  αλλά και την ημερομηνία ολόκληρης της αγωνιστικής απορρίπτοντας όλα τα σχετικά αιτήματα του Αγρινίου, παίρνοντας έτσι και τη ρεβάνς της ήττας της στο Αγρίνιο με το ίδιο σκορ (αλλά εκεί με αγώνα) κι έτσι «καθάρισε τη μπουγάδα» όσον αφορά την πρόκρισή της στην τελική φάση. Μαθηματικά δεν έχει εξασφαλίσει ακόμη την πρόκριση  αλλά είναι βέβαιο ότι  δεν χρειάζεται να ανησυχεί. Άλλωστε στον τελευταίο αγώνα αντιμετωπίζει την ομάδα του ΒΟΛΟΥ. Στην έδρα της.
      Η ομάδα του ΒΟΛΟΥ, κερδίζοντας εύκολα τα ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ,  ουσιαστικά εξασφάλισε κι αυτή μία από τις δύο πρώτες θέσεις, ενώ απ’ τον όμιλο αυτό ή από τον προηγούμενο είναι το πιο πιθανό να προκύψει κι ο καλύτερος τρίτος. Βέβαια προς αποφυγή πάσης καχυποψίας και προκειμένου να κατοχυρωθεί το αδιάβλητο του συναγωνισμού ο τέταρτος όμιλος προηγείται κατά μία αγωνιστική του τρίτου ομίλου.
























ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Ε΄  ΟΜΙΛΟΣ 


1η   ΑΓΩΝ.
6η    ΑΓΩΝ.



ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΜΕΓΑΣ ΑΛ – Δ.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ/ΔΡΑΜΑΣ
2-0 α.α.
2-2
Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ – Δ.Σ. ΕΔΕΣΣΑΣ
0-0
4-2
Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ – ΡΕΠΟ





2η   ΑΓΩΝ.
7η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΕΔΕΣΣΑΣ – ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
0-0
1-5
Δ.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ/ΔΡΑΜΑΣ – Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ
1-0
0-2 α.α.
Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ – ΡΕΠΟ





3η    ΑΓΩΝ.
8η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ – Δ.Σ. ΕΔΕΣΣΑΣ
4-0
0-1
ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ
4-1
5-0
Δ.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ/ΔΡΑΜΑΣ – ΡΕΠΟ





4η    ΑΓΩΝ.
9η    ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ – ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ/ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

0-1
Δ.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ/ΔΡΑΜΑΣ – Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ
3-3
0-2 α.α.
Δ.Σ. ΕΔΕΣΣΑΣ – ΡΕΠΟ





5η    ΑΓΩΝ.
10η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΕΔΕΣΣΑΣ – Δ.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ/ΔΡΑΜΑΣ
2-1

Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ – Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ


ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΡΕΠΟ



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Ε΄ ΟΜΙΛΟΥ

Α/Α
ΟΜΑΔΑ
ΑΓΩΝΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
ΝΙΚΕΣ
ΙΣΟΠΑΛ.
ΗΤΤΕΣ








1
ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ/Μ. ΑΛΕ
7
17
19-4
5
2
0
2
Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ
6
8
10-14
2
2
2
3
Δ.Σ. ΕΔΕΣΣΑΣ
7
8
6-14
2
2
3
4
Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ
5
6
6-3
2
0
3
5
Δ.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ/ΔΡΑΜ
7
5
7-13
1
2
4










ΤΡΙΤΟΣ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΠΡΩΤΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΟ
ΣΥΝΟΛΟ ΑΓΩΝΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ ΒΑΘΜΩΝ
ΤΕΡΜΑΤΑ ΜΕ 1Ο , 2Ο ΚΑΙ 4Ο







ΕΔΕΣΣΑ
1
1
3
6
5
4-13

Σ.Σ.:  1)  Όπου α.α. = άνευ αγώνος
2) Η ομάδα του Δ.Σ. ΔΡΑΜΑΣ/ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ δεν προσήλθε να αγωνιστεί στον εκτός έδρας αγώνα με την ομάδα του ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΥ/ΜΕΓΑ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, κι αφού συντάχθηκε φύλο αγώνα ο αγώνας κατακυρώθηκε με σκορ 2-0 στην ομάδα του ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΥ/ΜΕΓΑ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ
3) Η ομάδα του Δ.Σ. ΔΡΑΜΑΣ/ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ λόγω διαφωνίας με τη διοργανώτρια του πρωταθλήματος και την ομάδα της ΡΟΔΟΥ για την ημερομηνία διεξαγωγής του αγώνα της στη ΡΟΔΟ αποχώρησε από το πρωτάθλημα.





















ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ

      Δεν γνωρίζουμε αν έγινε ο αγώνας ανάμεσα στη ΡΟΔΟ και τον ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟ αφού δεν μας προκύπτει από πουθενά αποτέλεσμα. Η ΛΑΡΙΣΑ πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στο ενεργητικό της αφού η ομάδα της ΔΡΑΜΑΣ/ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ, πνέοντας μένεα κατά της διοργανώτριας, παραιτήθηκε τον λοιπών αγώνων της.
      Έτσι μετά την άνετη κατάκτηση της πρώτης θέσης από την ομάδα του ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΥ τη δεύτερη θέση θα διεκδικήσουν  η ΛΑΡΙΣΑ και η ΡΟΔΟΣ στα δύο μεταξύ τους παιχνίδια. Για το ποια από τις δύο ομάδες θα έχει το προβάδισμα θα πρέπει να γίνει το παιχνίδι ΡΟΔΟΣ – ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ για να το γνωρίζουμε. Πάντως οι μεταξύ τους αναμετρήσεις αναμένονται με μεγάλο ενδιαφέρον. Ευχόμαστε καλή επιτυχία και στις δύο αυτές ομάδες.


































ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

ΣΤ΄  ΟΜΙΛΟΣ 


1η   ΑΓΩΝ.
6η    ΑΓΩΝ.



CONTRA LEGEM ΑΘΗΝΩΝ – ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
0-0
1-2
Δ.Σ. ΠΕΙΡΑΙΑ – Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ
3-1
0-3
Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ – ΡΕΠΟ





2η   ΑΓΩΝ.
7η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ - CONTRA LEGEM ΑΘΗΝΩΝ
4-1
4-0
Δ.Σ. ΠΕΙΡΑΙΑ – Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ
3-0
1-2
ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΡΕΠΟ





3η    ΑΓΩΝ.
8η   ΑΓΩΝ.



CONTRA LEGEM ΑΘΗΝΩΝΔ.Σ. ΠΕΙΡΑΙΑ
1-1
0-2 α.α.
Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ – ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
3-4
0-5
Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ – ΡΕΠΟ





4η    ΑΓΩΝ.
9η    ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ – CONTRA LEGEM ΑΘΗΝΩΝ
4-1

ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ
2-2
0-1
Δ.Σ. ΠΕΙΡΑΙΑ – ΡΕΠΟ





5η    ΑΓΩΝ.
10η   ΑΓΩΝ.



Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ – Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ
5-2

Δ.Σ. ΠΕΙΡΑΙΑ – ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
1-0

CONTRA LEGEM ΑΘΗΝΩΝ – ΡΕΠΟ



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤ΄ ΟΜΙΛΟΥ

Α/Α
ΟΜΑΔΑ
ΑΓΩΝΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ
ΝΙΚΕΣ
ΙΣΟΠΑΛ.
ΗΤΤΕΣ








1
Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ
7
17
29-8
5
1
1
2
Δ.Σ. ΠΕΙΡΑΙΑ
7
13
11-7
4
1
2
3
ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
7
11
13-8
3
2
2
4
Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ
6
6
11-19
2
0
4
5
CONTRA LEGEM ΑΘΗΝΩΝ
7
2
4-17
0
2
5










ΤΡΙΤΟΣ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΠΡΩΤΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΟ
ΣΥΝΟΛΟ ΑΓΩΝΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ ΒΑΘΜΩΝ
ΤΕΡΜΑΤΑ ΜΕ 1Ο , 2Ο ΚΑΙ 4Ο







ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ
1
0
6
5
7
10-7

ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΚΤΟ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ

      Συγχαρητήρια και στην ομάδα του Δικηγορικού Συλλόγου ΠΑΤΡΩΝ που με τη νίκη της επί του ΙΣΟΚΡΑΤΗ στο ντέρμπυ του ομίλου πήρε πανάξια την πρόκριση για την τελική φάση. Έτσι, όπως είχαμε προβλέψει, για το άλλο εισιτήριο του ομίλου θα παλέψουν η ομάδα του ΠΕΙΡΑΙΑ με τον ΙΣΟΚΡΑΤΗ. Και τα πράγματα είναι απλά. Με νίκη του ΠΕΙΡΑΙΑ ή ισοπαλία προκρίνεται οι ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΠΕΙΡΑΙΑ ενώ ο ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ προκρίνεται μόνο με νίκη του. Ευχόμαστε καλή επιτυχία και στις δύο ομάδες.
      Τα άλλα δύο παιχνίδια του ομίλου έχουν μόνο διαδικαστικό χαρακτήρα και νομίζουμε ότι οι παίχτες της Πατρινής ομάδας δικαιούνται ως πριμ πρόκρισης ένα ταξίδι χωρίς άγχος στα πανέμορφα Χανιά.
























ΕΙΔΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΤΡΙΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

Α/Α
ΤΡΙΤΟΙ
ΣΥΝΟΛΟ
ΑΓΩΝΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ
 ΒΑΘΜΩΝ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΠΡΩΤΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ
ΒΑΘΜΟΙ ΜΕ ΤΕΤΑΡΤΟ
ΤΕΡΜΑΤΑ ΜΕ 1Ο , 2Ο ΚΑΙ 4Ο








1
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
5
10
4
3
3
6-3
2
ΑΓΡΙΝΙΟ
5
9
3
0
6
7-5
3
ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ
5
7
1
0
6
10-7
4
ΔΡΑΚΩΝ
5
6
1
2
3
6-6
5
ΕΔΕΣΣΑ
6
5
1
1
3
4-13
6
ΝΟΜΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
4
3
0
0
3
5-17




















ΟΙ ΔΕΚΑΕΞΙ (16) ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
ΟΜΙΛΟΣ
ΤΡΟΠΟΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ




1
Δ.Σ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ
*********
ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΡΙΑ
2

Α
ΠΡΩΤΟΣ Α ΟΜΙΛΟΥ
3

Α
ΔΕΥΤΕΡΟΣ Α ΟΜΙΛΟΥ
4
ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ  ΑΘΗΝΩΝ
Β
ΠΡΩΤΟΣ Β ΟΜΙΛΟΥ
5

Β
ΔΕΥΤΕΡΟΣ Β ΟΜΙΛΟΥ
6

Γ
ΠΡΩΤΟΣ Γ ΟΜΙΛΟΥ
7

Γ
ΔΕΥΤΕΡΟΣ Γ ΟΜΙΛΟΥ
8

Δ
ΠΡΩΤΟΣ Δ ΟΜΙΛΟΥ
9

Δ
ΔΕΥΤΕΡΟΣ Δ ΟΜΙΛΟΥ
10
ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Ε
ΠΡΩΤΟΣ Ε ΟΜΙΛΟΥ
11

Ε
ΔΕΥΤΕΡΟΣ Ε ΟΜΙΛΟΥ
12
Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ
ΣΤ
ΠΡΩΤΟΣ ΣΤ ΟΜΙΛΟΥ
13

ΣΤ
ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΣΤ ΟΜΙΛΟΥ
14


ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΡΙΤΟΣ
15


WILD  CARD
16


WILD CARD


Δεν υπάρχουν σχόλια: