Τετάρτη 10 Ιουλίου 2013

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ - ΑΓΡΙΝΙΟ: 2-1

Την Τρίτη, 2-7-2013, η ομάδα μας έδωσε τον καθοριστικό αγώνα των προημιτελικών, με αντίπαλο την ομάδα του πρωταθλητή Αριστοτέλη (πρωταθλητής το 2012 και το 2013 και συνολικά πρωταθλητής 12 φορές σε σύνολο 29 πρωταθλημάτων), στο γήπεδο Ατσιπόπουλου. Γνωρίζαμε, εκ των προτέρων ότι το παιχνίδι ήταν δύσκολο και χρειάζονταν μεγάλη προσπάθεια να αφήσουμε εκτός συνέχειας της διοργάνωσης, τον πρωταθλήτή. Η ομάδα μας μπήκε πειθαρχημένα στον αγωνιστικό χώρο, με συνοχή των γραμμών, δυσκολεύοντας τον Αριστοτέλη να αναπτυχθεί. Μία λάθος αντίληψης της φάσης από τον Koli, στο 20΄ λεπτό, απέφερε πεναλτι για την ομάδα του Αριστοτέλη, η οποία προηγήθηκε 1-0. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, το παιχνίδι ήταν δυνατό και από τις δύο ομάδες, σε αθλητικά πλαίσια, αλλά χωρίς αξιόλογες φάσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μπήκε με στόχο να κρατήσει τα μετόπισθεν και να μπορέσει να ισοφαρίσει. Στο 10΄ λεπτό όμως, μετά από λάθος της άμυνας, δέχθηκε το δεύτερο γκολ, το οποίο ψαλίδισε τις όποιες πιθανότητες να δημιουργήσουμε κάτι ελπιδοφόρο για την εξέλιξη του αγώνα. Παρ' όλα αυτά προσπαθήσαμε μέχρι τέλους να αντιδράσουμε αλλά το μόνο που καταφέραμε ήταν να μειώσουμε, στο τέλος του αγώνα, με ένα εξαιρετικής αντίληψης και ομορφιάς γκολ από τον Flou, ύστερα από εκπληκτική πάσα του PapaTom.Αξιοσημείωτα του αγώνα: το όμορφο παιχνίδι από τις δύο ομάδες, σε αθλητικά πλαίσια, που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τέλος του αγώνα, η προσπάθεια όλων των παιδιών και το εξαιρετικό γκολ του Flou.

Σύνθεση: Petrigoal, Palasko, Reyes, Tsamjohn, Koli, Kotro, Basilo, Flou, Paretso, George, KillNick.

Αναπληρωματικοί: Stouras, Lou, Papatom, Paliou, Safas, Μπούσμπου, Καμάτσο, Εργαλείο, Μαυρίνιο.

Προπονητής: Θανάσης Μουρτζιάπης